Menu Zamknij

Mayday – czyli mam pewną prośbę

Jak zapewne zauważyliście, nie było jednak wczoraj recenzji. Z dwóch powodów. Pierwszy był prozaiczny: nie miałam za bardzo możliwości, bo byłam większość dnia poza domem. Nie przewidziałam tak napiętego harmonogramu. Natomiast drugi powód wiąże się z prośbą, którą chcę przedstawić poniżej.
Dużo myślę o tych moich opiniach. Nie tyle w kwestii, jak mają wyglądać (choć to również mam gdzieś z tyłu głowy). Przede wszystkim zastanawia mnie, jak często i w jakiej formie powinnam je publikować. Już przy dwóch książkach post okazał się długi, a na początku roku czytałam bardzo mało. Obecnie trzymam się raczej kilku książek miesięcznie i naprawdę o niektórych mam sporo do powiedzenia.

Jednocześnie absolutnie nie chcę, by mój blog zmienił się w taki typowo „recenzencki”, gdzie w zasadzie można czytać tylko opinie o książkach. Założyłam sobie jeden post na miesiąc w tym temacie, a od lipca bardzo chcę wreszcie regularnie pisać. I to według jakiegoś ułożonego sobie planu. Natomiast ten jeden post z opiniami miesięcznie oznacza, że byłby on potwornie wręcz długi. Wątpię, czy ktokolwiek miałby ochotę go czytać. Bądźmy szczerzy – ja bym nie miała. 

Dlatego mam prośbę. Potrzebuję pomocy w wypracowaniu sobie jakiejś sensownej koncepcji publikowania opinii. Proszę o nią właśnie Was. 

Mam pewien zarys, nad którym główkowałam sobie dzisiaj. Wymyśliłam, że może pisać po przeczytaniu książki na stronie na FB. Jednocześnie stworzyć podstronę tutaj i umieszczać na niej te opinie również, bez jakiegoś szczególnego eksponowania ich. Dopiero na koniec miesiąca pisać notkę podsumowującą z linkami do poszczególnych ocen. Ale może ktoś miałby lepszy pomysł? A nawet jeśli nie lepszy, to alternatywny, bo jeszcze nie mam pewności, jak taka podstrona by działała po przeprowadzce na WordPressa?

Będę wdzięczna za każdy komentarz, który mi może pomóc w tej sprawie. Nawet jeśli miałby tylko dotyczyć mojej koncepcji. Bo to pytanie pozostaje wciąż jeszcze otwarte.

Jak publikować opinie o książkach, by było to najbardziej przyjazne dla Czytelnika?

Pozdrawiam wieczornie i wracam do pisania nowego opowiadania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *